KONST / Litografier / Färglitografi 15123029
nr 1512 3029
Viola Larsson-Allvar
(1918-2004), Sverige
Hängande gren över vatten och näckros. Signerad VioLA, numrerad 194/360. Färglitografi, bildmått: 60x50 cm, yttermått inklusive ram: 76x64 cm
Viola Larsson-Allvar, svensk bildkonstnär född 1918 i Umeå, död 2004 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
måndag 19 december 2022
kl 18:26:43
Viola Larsson-Allvar
Läs mer om Viola Larsson-Allvar